Princi William mbërrin në Australi
Foto: AP
BBC lajmëroi se sot në Australi mbërriti Princi William për të vizituar zonat e shkatërruar nga përmbytjet e janarit dhe shkurtit, lajmëroi BBC.
Gjatë ditëve të fundit, trashëgimtari i kurorës kostatoi personalisht dëmet e shkaktuara nga një tërmet i fuqishëm, në qytetin neozelandez të Krisçërçit.

Australia u godit nga përmbytjet më të këqija të historisë në fillimin e vitit dhe ekonomia ende nuk është ripërtërirë nga dëmtimet prej disa miliardë eurosh që u shkaktuan. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2011, ora 09:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori