E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Princi saudit, mes pilotëve që po bombardojnë ISIS (FOTO-LAJM)

Në sulmet ajrore ndaj Shtetit Islamik në Siri mo merr pjesë edhe djali i trashëgimtarit të fronit në Arabinë Saudite. Princi Khaled bin Salman, djali i Princit të Kurorës, Salman bin Abdulaziz, është fotografuar në avionin e tij, një F15, që po sulmon ekstremistët në Siri.

Krahas SHBA, në sulmet ajrore po marrin pjesë edhe forcat ushtarake të Arabisë Saudite, Emirateve të Bashkuara Arabe, Jordanisë dhe Katarit.

Shtuar më 25/09/2014, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori