Princi që vizitoi Shqipërinë ofron miliarda dollarë për të dalë nga burgu (FOTO LAJM)

Autoritetet saudite kanë ofruar të paktën 6 miliardë dollarë për të liruar nga burgu Princin e Saudit al-Waleed bin Talal pasi ai u arrestua për korrupsion dhe pastrim parash.

Shumica e princëve të paraburgosur në Ritz Carlton në Riad pas arrestimit në nëntor kanë paguar shuma të mëdha për të siguruar lirimin e tyre, përcjell albeu.com.

Al-Waleed, 62 vjeç, është personi më i pasur në botë me një pasuri prej $ 18billion, sipas Wall Street Journal, i cili citoi burime të cilët thanë se po përpiqet të arrijë një marrëveshje për lirimin e tij.

Dhjetra figura të profilit të lartë, përfshirë princat, ministrat dhe manjatët janë ende duke u mbajtur në Ritz-Carlton, tani një burg luksoz i improvizuar, në spastrimin më të madh të elitës së mbretërisë në historinë e saj të kohëve të fundit. /albeu.com/Shtuar më 24/12/2017, ora 11:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori