Përgjaket çerdhja në Siri, forcat e Assad qëllojnë me predha (FOTO LAJM)

Regjimi sirian i Bashar Al Assad vazhdon të marrë jetë njerëzish të pafajshëm në Siri.

Pre e bombardimeve kësaj radhe ka rënë një çerdhe në qytetin Harasta, që kontrollohej nga rebelët.

Forcat qeveritare hodhën predha dhe mortaja mbi objekt.

Raportohet se gjashtë fëmijë kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit. /albeu.com/

Shtuar më 07/11/2016, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori