Presidenti serb: Trenin e ndala unë dhe Vuçiç, ROSU erdhi 3 orë më vonë
Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka thënë se trenin që ishte nisur nga Beogradi në Mitrovicë, e ka ndaluar ai dhe kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe jo Forcat Speciale të Kosovës.

"Unë dhe Vuçiç kemi vendosur që ta ndalim trenin në Rashkë, ndërsa pas tri orësh u shfaqën Njësitet Speciale.

Vuçiç foli me të gjithë ambasadorët e huaj në Beograd", ka thënë Nikoliç para gazetarëve në Bruksel, pas takimit me Federica Mogherinin.

Nikoliç tha gjithashtu nuk ka dhe nuk do të ketë konflikt mes këtyre dy vendeve as në të ardhmen. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2017, ora 11:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori