Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i dërgon letër urimi Nikoliçit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar letër urimi presidentit të Serbisë, Tomislav Nikoliç për Ditën Kombëtare në Serbi.

Trumpi e ka uruar në emër të popullit amerikan presidentin serb për Ditën Kombëtare të Serbisë, shkruan gazeta serbe "Tanjug".

"Pres që të thellojmë partneritetin mes dy vendeve tona dhe vazhdojmë përpjekjet tona të përbashkëta për të siguruar popullin tonë, prosperitet dhe marrëdhënie të mira", thuhet në urimin e Trump. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2017, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori