Presidenti i BE-së: Kapitulli i ri me Serbinë mund të nisë brenda vitit
Ministri i Punëve të Jashtme të Estonisë, i cili mori Presidencën gjashtëmujore të BE-së që nga 1 qershori, Sven Mikser theksoi se takimi i ardhshëm ndërqeveritar BE - Serbi, pritet të hapë një kapitull të ri që do të organizohet në fund të vitit, në varësi të progresit në kapituj, shkruan Indeksonline.

Ai tha se vendi i tij gjatë Presidencës do të përqendrohet kryesisht në kapitujt që kanë të bëjnë me aspektin ekonomik dhe financiarë.
Shtuar më 03/07/2017, ora 09:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori