Presidenti filipinas thyen premtimin, "Amerikanët janë bir k***ve"
Presidenti filipinas Rodrigo Duterte nuk e ka mbajtur premtimin e tij që nuk do t;i shante më amerikanët.

Ai i'u drejtua sërish me fjalë fyese Shteteve të Bashkuara, pasi Uashingtoni ka vendosur të mos u shesë më armë, për shkak të fushatës së ekzekutimit në masë dhe pa gjyq të narkomanëve.

"Shihni majmunët, 26 mijë armët që u kërkuam nuk duan të na i sheshin. Bir k***ve, ne kemi kemi plot armë të prodhuara këtu. Këta amerikanët janë budallenj", ka thënë Duerte.

Duterte i kujtoi Shteteve të Bashkuara se Rusia dhe Kina janë gati të ndihmojnë vendin e tij dhe ti japin çdo gjë që kërkojnë.

Senati amerikan vendosi të mos u shesë armë filipinasve, me arsyetimin se vendi po shkel rëndë të drejtat e njeriut. /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2016, ora 12:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori