Presidencialet në Francë, nis turi i dytë i votimeve
Rreth 46 milionë zgjedhës francezë i janë drejtuar kutive te votimit në turin e dytë të zgjedhjeve presidenciale për të cilat socialisti, François Hollande është favorit, përballë presindentit konservator në ikje, Nicolas Sarkozy.

Qendrat e votimit u hapën në orën 08:00 (06:00 GMT) dhe do të mbyllen në qytetet e mëdha në orën 20:00 (18:00 GMT), orë në të cilën do të publikohen rezultatet para nga institutet e sondazheve. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2012, ora 09:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori