Pranohet ne Cambridge, s'ka as shkolle fillore?
Albeu.com
Një 14-vjeçar anglez pritet që së shpejti të pranohet në universitetin e njohur britanik Cambridge, duke u bërë kësisoj studenti më i ri i këtij institucioni me një histori 237 vjeçare.Arran Fernandez konsiderohet si një gjeni i matematikës dhe ka kaluar teste të vështira për t’u pranuar. Aktualisht ai duhet te përballet me një tjetër provim për të hyrë në Fitzwilliam College.

I riu nuk ka frekuentuar asnjë herë shkollën dhe ka studiuar gjatë gjithë kohës në shtëpi.
Shtuar më 10/01/2010, ora 18:25
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori