Poroshenko: Askush nuk do ta cënojë Ukrainën
Presidenti i Ukrainës Petro Poroshenko tha se Ukraina do të jetë e lirë brenda vitit 2015-të dhe se askush nuk do ta cënojë territorialitetin e shtetit.

“Jam i bindur se viti 2015-të do të jetë vit i fitores sonë", tha Poroshenko gjatë një ceremonie në rajonin Zhytomyr, 140 kilometra nga Kievi.

Ai shtoi se për të arritur këtë nevojitet vetëm një ushtri e fortë, patriotike dhe e pajisur me mjete të mira.

Komentet e Poroshenkos vijnë pasi përfaqësues nga Ukraina, Rusia, Franca dhe Gjermania u takuan në Berlin me qëllim që të mund të gjindet një zgjidhje për paqe./albeu.com/


Shtuar më 06/01/2015, ora 09:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori