Pompeo akuzon Rusinë dhe Kinën për ndërhyrje në Venezuelë
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, këtë të premte ka akuzuar Kinën se i ka dhënë shtysë kolapsit ekonomik të Venezuelës">Venezuelës duke i dhënë përkrahje Presidentit Nicolas Maduro.

Ai po ashtu ka thënë se prania e forcave të Rusisë në Venezuelë është një “provokim i qartë”, shkruan Euronews.

"Kina dhe të tjerët po thirren për ‘mosndërhyrje’ në çështjen e Venezuelës">Venezuelës. Por ndërhyrjet e tyre financiare e kanë ndihmuar shkatërrimin e këtij vendi".

"Ne nuk e përkrahim Rusinë në përshkallëzimin e një situate tashmë që pasigurt më mënyrat e saj". /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2019, ora 22:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori