Polonia shënon 5 vjetorin e humbjes së presidentit
Polonia shënon sot përvjetorin e humbjes së presidentit të saj. Në avionin e rrëzuar në 10 prill të vitit 2010, afër qytetit perëndimor rus të Smolenskit, humbën jetën 96 persona, përfshirë presidentin Lech Kaczynski, gruan e tij, guvernatorin e bankës qendrore, komandantë të lartë të armatës dhe zyrtarë të tjerë të lartë. Lidhur me këtë ngjarje të rëndë, hetimet janë në vazhdim për të hetuar shkaqet e rrëzimit të avionit. /albeu.com/

Shtuar më 10/04/2015, ora 12:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori