Poloni, ndalohet pirja e duhanit në vendet publike
Poloni ka hyrë ne fuqi ndalimi i duhanitvendet publike. Ligji parashikon që në shkolla, spitale dhe në klubet sportive duhanpirësit duhet të dalin jashtë ndërtesës.

Duhani do të vazhdojë të pihet në kafe e restorante, por në një hapësirë të ndarë, të përcaktuar për pirjen e duhanit.

Shkelësit e ligjit do të dënohen me 174 dollarë gjobë. Në Poloni numerohen 10 milionë duhanpirës. (albeu.com)
Shtuar më 15/11/2010, ora 10:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori