Policia spanjolle arreston bandën krimanale serbe
Policia e Katalaonjës, gjatë një aksioni kundër krimit ka arrestuar anëtarë të mafias ndërkombëtare cila drejtohej nga serbët.

Sipas medieve, anëtarët e kësaj bande janë përgjegjëse për plaçkitjen e 26 kasafortave nga kompani të ndryshme në të gjithë Spanjën.

Sipas policisë spanjolle, tre anëtarët e bandës janë arrestuar në Kataluni dhe pjesa tjetër e Madridit.

Banda kishte anëtarë nga Serbia, Brazili dhe Spanja.

Ndërkohë ot në Spanjë numërohen rreth 440 banda mafioze. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2016, ora 12:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori