Policia gjen miliona dollar në murin e shtëpisë së të dyshuarit
Pëlqej
Autoritetet kineze kanë kapur së fundmi para në vlerë prej rreth 10 milionë dollarë, gjatë një bastisjeje në një banesë pas hetimeve të mashtrimit të dyshuar.

Siç shkruajnë mediat e huaja, pamjet që kanë qarkulluar në mediat sociale kineze tregojnë shumën e madhe të parave nga dy banesa në Jilin, më 10 janar dhe 12 janar.

Katër vetë, duke përfshirë një përfaqësues ligjor, u arrestuan dhe u dërguan në paraburgim nga policia lokale për hetime të mëtejshme.

Sipas Televizionit Qendror të Kinës, bastisja u bë në qarkun Ningjiang të Songyuan, kur policët morën një njoftim për një kompani, të njohur si Shuang Fei, duke blerë borxhet e individëve dhe ndërmarrjeve të vogla me një çmim të ulët. /Telegrafi/
Shtuar më 18/01/2018, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori