Policia arreston 1.000 gangsterë nga 2 banda të fuqishme rivale
Taro Kono, kryetari i Komisionit Kombëtar të Sigurisë ka deklaruar se Situata është jashtëzakonisht serioze dhe se detyra kryesore është mbrojta e qytetarëve të zakonshëm.

"Ne do të përpiqemi të shkatërrojmë të dyja këto grupe duke forcuar kontrollet dhe ligjet kundër krimit të organizuar" ka thënë komisioneri i përgjithshëm.

Tensionet mes dy bandave kanë qenë të larta që kur grupi "Kobe Yamaguchi-gumi" u nda sindikata e madhe e krimit "Yamaguchi-gumi", ndërkohë kundërshtarët e grupit shpallën gjendje lufte dhe se do të hakmerreshin,transmeton "RT". /albeu.com/


Shtuar më 02/09/2016, ora 14:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori