Po vjen dita e ndërrimit të orës, a do të bëhet këtë vit?
Ndryshimi i orës ka shkaktuar vetëm pak kohë më parë shumë zhurmë në Komisionin e BE-së pasi u shtrua idea që të hiqej ky zakon.

Por më pas u vendos që deri në masr të 2019 të ndryshojë dhe më pas nuk do të ndyshojë më.

Po kjo do të thotë që edhe këtë tetor do të kemi një ndërrim të orës.

“Ora diellore” do të hyjë në fuqi natën mes të shtunës së datës 27 dhe të dielës së 28 datës tetor. Në orën 3:00, akrepat e orës duhet të s’postohen një orë prapa, pra duhet të shënojnë orën 2:00.

“Ora diellore” do të qëndrojë në fuqi deri në javën e fundit të marsit 2019. /albeu.com/
Shtuar më 19/10/2018, ora 18:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori