Po tundet toka, 7.7 ballë tërmet në Kubë
Lëkundje të frikshme sizmike janë shënuar rreth një orë më parë në Kubë pasi një tërmet .7 ballësh ka tronditur vendin me epiqendër pranë detit të Karaibeve.

Fillimisht u raportua si 7.3 ballë por më pas u përditësua në 7.7, ka patur epiqendër në det, mes Kubës dhe Xhamaikës, në një thellësi prej 10 kilometrash sipas të dhënave paraprake nga Shërbimi Gjeologjik Amerikan.

Mediat e huaja kanë thënë se ka alarm për cunami dhe autoritetet kanë lëshuar alarmin për dallgë të rrezikshme dhe bëjnë thirrje për të treguar kujdes. Nuk dihet deri më tani nëse janë shënuar vitkima apo të plagosur.
Shtuar më 28/01/2020, ora 21:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori