Po planifikonte sulm kamikaz, arrestohet adoleshenti sirian në Berlin
Një adoleshent sirian është arrestuar nga policia gjermane, pasi kishte planifikuar një sulm vetëvrasës në Berlin.

I dyshuari, 17 vjeçar, u arrestua në Uckermark, një distrikt në Brandenburg, njoftoi ministri i brendshëm i shtetit, Karl Heinz Schröter.

Sipas autoriteteve, ai hyri në Gjermani nw vitin 2015">2015 dhe kërkoi azil.

Detajet të tjera për komplotin e dyshuar nuk u dhanë. Forcat speciale arrestuan të riun sirian menjëherë pas marrjes së një njoftimit. /albeu.com/

Shtuar më 30/05/2017, ora 16:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori