Po luante në kopësht me të vëllain, kanguri sulmon 5 vjeçarin (FOTO LAJM)

Një fëmijë 5 vjeçar është shpëtuar nga babai pasi u sulmua nga një kangur.

Lewis Dyer ishte duke luajtur me vëllain e tij më të madh në kopshtin e tyre në Valla Beach, New South Wales , kur një kangur i gjatë dy metra sulmuoi të voglin.

Z. Dryer, një hidraulik lokal, i tha 9 News : "E dëgjova sulmin dhe pastaj e pashë atë - një re pluhuri dhe një kangur që ngre fëmijën tim për vdekje.

"Nëse nuk do të isha në shtëpi, ai do të ishte në një kujdes intensiv ose i vdekur. Mënyra se si kanguri po sulmonte atë është i çmendur.", shprehet i ati.

"Ai ishte i gërvishtur dhe kishte disa goditje në kokë. Ai ishte me fat që nuk i humbi të dy sytë.

Sipas raporteve lokale, një thatësirë ​​në zonë po detyron kangurët në zona të banuara dhe Z. Dyer thotë se ai ka parë një rritje të numrit të kafshëve në plazhin Valla.

"Që ata ta shohin një fëmijë pesëvjeçar si një kërcënim, është e frikshme."

Shtuar më 20/08/2019, ora 14:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori