Plani i OKB-së, vëzhgues në Siri
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe partnerët e saj ndërkombëtare po shqyrtojnë mundësinë e dërgimit të një grupi prej 20-30 vetësh për të mbikqyrur armëpushimin që ka nisur të zbatohetSiri që prej ditës së enjte.

Një projektrezolutë është përpunuar nga Uashingtoni dhe ajo pritet të votohet të premten në Këshillin e Sigurimit. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2012, ora 11:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori