Pickimi i merimangës për pak i mori jetën vogëlushes
Një vajzë vetëm 7 vjec desh ka gjetur vdekjen pasi një merimangë e ka pickuar në krah.

Mamaja e saj 41 vjeçarja Jaime Anderson, ka shpjeguar historinë e frikshme.

Ajo ka treguar se e mitura kur ka ardhur në shtëpi, ka ndjerë shqetësim në krah por jo aq sa për të pasur nevojën për të shkuar te një mjek.

Por plaga vazhdoi të hapej gjithnjë e më shumë derisa kur shkoi te mjeku kuptoi që plaga ishte infektuar edhe rrezikonte helmim në trup.

Mjeku urdhëroi menjëherë shtrimin e vajzës në spital dhe bëri thirrje që të gjithe prindërit ti marrin më seriozisht fëmijët e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 01/01/2019, ora 10:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori