Peshkatarit nuk i trembet syri, përkëdhel grabitqarin e detit (VIDEO)
Një nga grabitqarët më të frikshëm të detit, peshkaqeni i bardhë ka patur një takim em një peshkatar sypatrembur në Tampa, në Florida.

Tyler Levesque u filmua duke përkëdhelur grabitqarin 16 metra të gjatë, si dhe duke i ledhatuar atij hundën.

Peshkaqenët e bardhë janë peshqit më të mëdhenj grabitqarë në Tokë dhe mund të rriten deri në 20 metra në gjatësi

Sipas Komisionit të Ruajtjes së Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Fl orida, është mjaft e rrallë të shohësh peshkaqenë në Gji, megjithatë Florida është vendi i parë në botë për sulmet e peshkaqenëve, në vitin 2020.

Shtuar më 27/01/2021, ora 13:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori