Përplasje të reja mes ushtrisë ukrainase dhe rebelëve rusë
Një i vrare dhe disa te plagosur u raportuan pas granatimeve ne qytetin lindor te Donjetskut,nje prej bastioneve me te fuqishme rebele. Por Separatistët pro-rusë progresuan edhe drejt portit të qytetit Novoazovks, në jug-lindje të vendit duke kërcënuar me nisjen e një fronti të ri në konfliktin Rusi-Ukraine.


Nga Novoazovsku,i cili kontrrollohej deri ne kete moment nga forcat qeveritare, u raportua per me shume se 20 predha te hedhura vetem brenda nje ore. Por bilance tragjike jane raportuar nga konfrontimet ne zonat veri-lindore te vendit,ne Horlivka dhe Ilavoysk ku mendohet se rreth 200 separatiste ruse dhe 13 ushtarak ukrainas kane humbur jeten. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori