E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
Përplaset treni me ligjvënës republikanë, një i vdekur
Shtëpia e Bardhë njoftoi të mërkurën se si pasojë e përplasjes së një kamioni me një tren me të cilin po udhëtonin ligjvënës republikanë, një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur rëndë.

“Konfirmohet vdekja e një personi dhe plagosja e një tjetri. Nuk ka dëmtime serioze mes anëtarëve të Kongresit, apo stafit të tyre”, tha sekretarja e shtypit Sarah Hakebee Sanders.

Përplasja ndodhi rreth 30 kilometra jashtë Sharlotsvillit të shtetit të Virxhinias.

Pas aksidentit një nga ligjvënësit, Bradley Byrne, i cili ndodhej në tren, postoi në tuiter se ai dhe gruaja e tij Rebecca nuk ishin plagossur: “Treni me anëtarë të Partisë Republikane u përplas, por Rebecca dhe unë jemi mirë. Punonjësit e sigurisë dhe mjekët po ndihmojnë në trajtimin e të lënduarve”.

Edhe ligjvënësi Greg Walden njoftoi në tuiter se nuk ishte plagosur dhe tha se personeli i urgjencës po ndihmonte personat që ndodheshinkamion.

“Ne jemi mirë; treni ynë goditi një kamion plehrash. Personeli mjekësor po ndihmon personat që ndodheshinkamion”.

Ligjvënësit republikanë ishin drejtuar për në vendpushimin e Greebrier-it në shtetin e Virxhinias perëndimore, për diskutime lidhur me ligjin e tyre të ri për taksat dhe riparimin e infrastrukturës së shkatërruar të vendit.

Presidenti Donald Trump është në plan t’u bashkohet ligjvënësve të enjten. /albeu.com/
Shtuar më 31/01/2018, ora 20:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori