Përmbytjet në Venecia, kryebashkiaku njofton gjendjen e jashtëzakonshme

Kryebashkiaku i Venecias Luixhi Brunjaro, ka njoftuar në Tëitter gjëndjen e jashtëzakonshme të qytetit për shkak të përmbytjeve.

Prej ditësh, Venecia është mbuluar nga uji, niveli i të cilit arrin 160 cm.

Përveç reshjeve të dendura dhe erës së fortë, në veri të vendit kanë nisur dhe reshjet e para të dëborës. Dëbora do të mbulojë deri 400-600 metra në Piemonte dhe më shumë se 1000 metra, në Lombardi.Shtuar më 15/11/2019, ora 12:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori