Përmbytjet në Maqedoni, shumë fëmijë të prekur nga viruset
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Instituti i Shëndetit publik në Maqedoni i bën thirrje qytetarëve në zonat e prekura nga vërshimet, i ka bërë thirrje qytetarëve të mos e konsumojnë ujnin e çëzmave për asnjë arsye.

Kjo pasi gjatë përmbytjes, uji i pijshëm është ndotur, dhe konsumimi i tij mund të përhapë epidemi.

Deri më tani, shumë fëmijë kanë janë paraqitur në urgjencë me të vjellura, diarre dhe temperaturë të lartë, të cilat dyshohet se janë për shkak të papastërtive. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2016, ora 09:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së