Përmbytje historike nga uji i akullt, njerëzit po ngrijnë nëpër makina ne SHBA (FOTO LAJM)

Boston përjetoi përmbytje historike të enjten, pasi një stuhi dimërore e "ciklonit bombë" goditi verilindjen, duke shkaktuar kaos në të gjithë rajonin, por zyrtarët kanë parashikuar se pasojat e stuhisë mund të jenë më vdekjeprurëse.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka parashikuar të ftohtin më të acartë gjatë natës të së premtes dhe të shtunën për pjesën më të madhe të verilindjes, përcjell albeu.com

Në 24 orët e ardhshme, Verilindja do të paralizohet nga një ngrirje të thellë e cila mund të mbulojë rrugët me akull dhe dëborë për ditë të tëra.

Në Nju-Jork, rrugët do të jenë pothuajse të pamundura për t'u shkrirë, pasi temperaturat pritet të ulen deri në minus 20 gradë të premten dhe natën e së shtunës.

Shpërthimi i Arktikut mund të bëjë që temperatura të ndihet më pak se 15 gradë nga Philly në Beantoën të ​​premten dhe të bëjë banorët e shteteve si Maryland dhe Virginia të dridhen nga temps duke filluar nga 10 gradë në 15 gradë. /albeu.com/

Shtuar më 05/01/2018, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori