Përmbytet anija iraniane, nuk ka shpresë për të mbijetuar
Pëlqej
Një anije-cisternë iraniane, që ishte duke u djegur për më shumë se një javë, pasi ishte përplasur me një anije kineze në Detin lindor të Kinës.

"Sanchi" që u përplas me një anije mallrash, 260 km larg Shangait në 6 janar, e marrë nga rrjedha po i drejtohej juglindjes së Japonisë.

Televizioni shtetëror kinez, ka raportuar se anija është zhytur pak kohë pasi një tjetër pjesë e ngarkesës "ishte ndezur papritur", në mëngjesin e ditës së sotme.

Në anën tjetër, zyrtarët iranianë kanë thënë se "nuk ka shpresë për gjetjen e të mbijetuarve në mesin e anëtarëve të bordit".

Në këtë anije ishin 30 iranianë dhe dy persona nga Bangladeshi. /albeu.com/

Shtuar më 14/01/2018, ora 13:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori