Përleshje në paradën e LGBT në Gjeorgji
Me dhjetëra persona kanë mbetur të plagosur në paradën e komunitetit LGBT në e cila u zhvillua në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi. Nga përleshjet mes këtij komuniteti dhe përfaqësuesve të lëvizjeve të ndryshme fetare pro-familjes policia arrestoi shumë persona

”Si ka mundësi që homoseksualizmi të promovohet në rrugët tona, përpara syve të kaq shumë fëmijëve”, deklaroi një prift i revoltuar për agjensinë e lajmeve “AFP”. /albeu.com/

Shtuar më 17/05/2012, ora 18:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori