Përleshje katolikë-protestantë, plagosen 29 policë
29 policë kanë mbetur të plagosur në përleshjet midis protestantëve dhe katolikëve në kryeqytetin e Irlandës së Veriut, Belfast.

Dhuna shpërtheu në momentin kur një grup protestantësh po kthehesh nga një protestë në qendër të qytetit kundra heqjesflamurit britanik.

Policët u përpoqën që të ndërmjetësojnë ndërmjet dy grupeve, por u goditën me gurë e fishekzjarrë. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2013, ora 11:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori