Përgjaket Damasku, të paktën 35 viktima
Aktivistët sirianë thanë se gjatësulmit të kryer nga forcat qeveritare në një pjesë të Damaskut janë vrarë 35 persona dhe se një pjesë e konsiderueshme e tyre është torturuar paraprakisht.


Organizata vëzhguese e të drejtave të njeriut në Siri tha se forcat e regjimit hynë në qarkun jug-perëndimor, Xhadet Artuz, dhe "arrestuan 100 të rinj që ishin sjellë në shkollë për t`u torturuar".


Banorët thanë se para largimit nga qyteti forcat qeveritare lanë prapa një numër të madh viktimash në rrugët dhe shtëpitë e qytetit.


Televizioni shtetëror, ndërkaq, njoftoi se "dhjetëra terroristë dhe mercenarë janë dorëzuar ose vrarë" në Xhadet Artuz. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2012, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori