Përgjaket Bagdati, vdesin 35 persona nga një sulm me bombë
Të paktën 35 persona kanë vdekur, si pasojë e një sulmi me bomba në Bagdat.

Ky është një nga sulmet më të dhunshme në tokën irakene, që kur SHBA-ja po bombardon nga ajri ISIS-in.

Dyshohet se sulmet janë kryer nga radikalë sunitë.

Skenat ku ndodhi sulmi janë të dhumshme, me mbeturina, gërmadha dhe viktima. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 11:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori