"Përbindëshi" që torturoi për vdekje shokun e tij, ndërsa regjistronte momentin
Një "përbindësh sadist" regjistroi veten duke rrahur, torturuar dhe vrarë shokun e tij. Një juri në gjykatë dëgjoi se si djali 9 vjeçar, Ian Robertson ishte sipër, ndërsa ai kryente sulmin brutal ndaj Robert Sempey.

Robertson kishte përdorur një regjistrues zëri në telefonin e tij celular për të regjistruar veten ndërsa pyeste 37 vjeçarin e plagosur rëndë; "Jeni ende gjallë?" Pas sulmit të tërbuar në shtëpinë e tij në Beilby Road, Haydock.

Familja e z. Sempey reagoi ashpër në Gjykatën e Liverpoolit pasi dëgjuan se si Robertson e pyeste viktimën: "A doni t'i tregoni fëmijëve tuaj se ju i doni ata?"

Gjykata dëgjoi se si Robertson më vonë i shkroi mesazh shefit të tij, duke i kërkuar ndihmë për të varrosur trupin.

Robertson, 33 vjeç, është burgosur për jetë me një minimum prej 21 vjet burg në Liverpool Crown Court, pasi kishte pranuar vrasjen.
Shtuar më 14/06/2018, ora 22:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori