Pengu britanik "habit" botën: Nuk do ta gjunjëzoni dot ISIS-in (VIDEO)
Pengu britanik i kapur nga ISIS, John Cantlie ka folur sërish, në një video të dytë të hedhur në kanalin You Tube.

Ai po i habit të gjithë me deklaratat e tij, duke thënë se është burgosur nga qeveria e vendit të vet.

Cantlie ka kritikuar bombardimet e Amerikës dhe të aleatëve, duke thënë se Shteti Islamik është një shtet sikundër janë të gjitha shtetet e tjera në botë.

Sipas pengut britanik, ISIS nuk do të thyhet nga asnjë lloj bombardimi mbi tokën e Sirise apo te Irakut. /albeu.com/

Shtuar më 30/09/2014, ora 15:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori