Pastori ndërpret Trumpin: Jo politikë në Kishë! (VIDEO)
Një predikuese e një kishe të vogël në qytetin Flint, në Miçigan, i ka dhënë një mësim të ashpër kandidatit republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, pasi ky i fundit shkoi atje për të dhënë mbështetjen e tij dhe zgjodhi Kishën Metodiste në këtë qytet me shumicë banorësh me ngjyrë, si vazhdim i përpjekjeve të tij për të afruar këtë pjesë të elektoratit.

Por, gjatë fjalimit të tij, nga kriza e ujit dhe vështirësitë e banorëve të qytetit, Trump nisi të sulmojë Hillary Clintonin, e cila, sipas tij, me votën që i dha marrëveshjes për tregtinë e lirë, ka dëmtuar ekonominë e Flintit.

Sapo nisi sulmin verbal ndaj Clintonit, pastori Faith Green Timmons ndërhyri duke ndërprerë Trumpin.

"Z.Trump, ju ftova këtu në shenjë falenderimi për atë që keni bërë për komunitetit e Flintit dhe jo për të dhënë fjalime politike", deklaroi Timmons.

Trump u tërhoq menjëherë nga qëndrimi i tij.
Pas këtij incidenti, në një intervistë për mediat, pastori Timmons tha se kisha e saj është e hapur për të gjithë dhe se prania e Trumpit aty nuk tregon se ajo mbështet kandidatin republikan. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2016, ora 15:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori