Pasok fiton bindshëm Athinën
Jorgos Papandreu
Partia Socialiste greke, Pasok, parti e kryeministrit Jorgos Papandreu ka siguruar një fitore domethënëse në zgjedhjet administrative të zhvilluara të dielën, duke fituar në 8 nga 13 rajone të mëdha, ndërsa ka fituar gjithashtu ndaj opozitës konservatore në dy qytetet më të mëdha, në Athinë dhe në Selanik.

Kjo fitore është shënuar mjaft simbolike dhe e rëndësishme nga Papandreu.

Në bazë të të dhënave nga numërimi i votave, partia e opozitës, demokracia e re, ka fituar një bastion të socialistëve në Pire dhe në një tjetër rajon po aq të rëndësishëm. (albeu.com)
Shtuar më 15/11/2010, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori