Pashket, Obama: Tu gëzohemi gjërave të rëndësishme
Barack Obama
Presidenti Barack Obama ka uaruar besimtarët me rastin e festës së Pashkëve duke e cilësuar këtë një kohë për të festuar shpagimin në duart e Zotit. Në fjalimin e tij Obama u shpreh se këto pushime i ndihmojnë amerikanët të lidhen me të kaluarën e tyre dhe 'u jep forcë të përballen me të ardhmen'.

Obama shtoi se për të krishterët, fundjava e Pashkëve është një kohë për të reflektuar dhe për t'u gëzuar për 'gjërat që kanë më shumë rëndësi'. /albeu.com/
Shtuar më 08/04/2012, ora 16:30
Tage:

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori