Pas Tillerson, Trump shkarkon një prej njerëzve më të besuar (FOTO LAJM)

Pëlqej
John McEntee, asistenti personal i Presidentit Trump, u largua papritmas nga Shtëpia e Bardhë të hënën në një tjetër ndryshim dramatik të stafit.

McEntee, i cili shërbeu si drejtor për fushatën e Trump dhe ishte ndër njerëzit më të afërt për Trump, u largua nga Shtëpia e Bardhë të hënën pasdite, përcjell albeu.com

Shkarkimi i tij erdhi një ditë para se Trump të shkarkonte Sekretarin Amerikan të Shtetit Rex Tillerson.

Sekretari i stafit të Shtëpisë së Bardhë, Rob Porter, një tjetër ndihmës i cili ishte afër Trump, dha dorëheqjen muajin e kaluar pasi u akuzua për korrupison. /albeu.com/Shtuar më 13/03/2018, ora 15:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori