Pas rekrutëve në Greqi, ushtarët italianë bëjnë shqiponjën (FOTO LAJM)

Pas lajmit për burgosjen e ushtarëve me origjinë shqiptare në Greqi për shkak se bënë shqiponjën dykrenare me duar, ushtarët italianë kanë vendosur t'i përcjellin një mesazh.

Disa nga rekrutët italianë kanë bërë shenjën e Shqiponjës duke buzëqeshur, sepse e dinë që nuk do të ketë asnjë ndëshkim për këtë gjest të tyre, aspak problematik për ushtrinë italiane.

Foton e ka dërguar Ervis Imeraj, një shqiptar që jeton në Milano për "dritare.net".

Kujtojmë se fotoja e publikuar pak ditë më parë në mediat greke, në të cilën shiheshin disa ushtarë greke duke bërë shqiponjën, shfaqi polemika dhe krijoi tensione mes palëve.

Madje ndaj tyre u morën masa disiplinore, ndërkohë Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë greke vendosi t'i dënojë ata me 60 ditë burg. /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2017, ora 08:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori