Pas humbjes në zgjedhje kërkohet dorëheqja e Tspiras
Rezultatet e para zyrtare të Parlamentit Europian nxjerrin fituese konservatorët e Demokracisë së Re, të cilët kryesojnë me gati 9% të rezultateve të para zyrtare.

Kreu i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Tsipras dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme kombëtare.

"Për të mirën e vendit, ai duhet të japë dorëheqjen dhe vendi të shkojë në zgjedhjet kombëtare sa më shpejt të jetë e mundur, kjo është e vetmja zgjidhje e qartë ", deklaroi Mitsotakis.

Shtuar më 26/05/2019, ora 22:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori