Pas faqes së klimës zhduket edhe ueb-faqja e LGBT-së nga Shtëpia e Bardhë (FOTO)

Pas faqes për menaxhimin e ndryshimeve klimatike nga ueb-faqja e Shtëpisë së Bardhë është zhdukur edhe seksioni i kushtuar grupit LGBT.

Nën udhëheqjen e ish-presidentit Obama barazia martesore u bë një realitet në 50 shtete, ushtria amerikane vendosi të hiqte ndalimin e shërbimit të personelit transgjinor, dhe më 2014 ai lëshoi një urdhër ekzekutiv që ndalon diskriminimin e LGBT nga kontraktorët federalë nga i gjithë bordi.

Për fat të keq, sapo administrata e vjetër është larguar nga Shtëpia e Bardhë, ka ndodhur një ndryshim.

Në qoftë se mundoheni të aksesori faqen në fjalë do iu shfaqet ky mesazh “Faqja e kërkuar nuk mund të gjendet”. /albeu.com/

Shtuar më 20/01/2017, ora 23:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori