Pas “Balenës Blu”, një tjetër lojë e frikshme është duke qarkulluar
Fëmijët deri në 14 vjeç do të zhduken për ditë të tëra, si pjesë e një loje të re Facebook që quhet “Sfida 48-orëshe”.

Sfida shokuese i fton fëmijët të fshihen nga prindërit dhe të dashurit për sa kohë që të jetë e mundur, me pjesëmarrësit që japin një rezultat më të lartë sa herë që përmenden në mediat sociale.

Kjo do të thotë se fëmijëve u jepen pikë nëse prindërit e tyre i përmendin ata në Facebook – për dhënë alarmin.

Sfida më e fundit është shumë e ngjashme me “Game of 72”, e cila tronditi komunitetet sociale gjatë vitit 2015, duke u thënë fëmijëvezhduken për 24, 48 ose edhe 72 orë. /albeu.com/


Shtuar më 19/10/2017, ora 17:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori