Parlamenti britanik vulos daljen nga BE
Dhoma e Përfaqësuesve në Britani miratoi sot në leximin e tretë dhe të fundit ligjin e quajtur Bashkimi Evropian (njoftimi i tërheqjes) Bill – që autorizon qeverinë e Tereza May për të hapur negociatat për ndarjen nga BE.

Votimi ishte 494 ‘pro’, 122 kundër.

Gjatë pasdites, janë refuzuar me votë ndryshimet e fundit të propozuara nga opozitapërpjekje për të imponuar një pjesë e negociatave.

Tani dosja “Brexit” kalon nga Dhoma e Lordëve, me 20 shkurt, por në rast të ndryshimeve, fjala e fundit i takon komunave. /albeu.com/
Shtuar më 08/02/2017, ora 22:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori