Parisi në flakë kundër taksave mbi karburantet, shqiptarët mbeten në kafe (FOTO LAJM)

Më shumë se 100 të arrestuar dhe dhjetra të lënduar është rezultati i protestave të sotme tepër të vrullshme kundër rritjes së taksave për karburantet në Paris.

Jelekë-verdhit protestojnë prej disa ditësh kundër taksës së qeverisë ndaj karburanteve duke shkundur kështu seriozisht pushtetin e Macronit.

Gjatë ditës së sotme ata janë futur në disa godina qeveritare duke pushtuar kështu edhe sheshin para Harkut të Triumfit! /albeu.com/
Shtuar më 01/12/2018, ora 18:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori