Parandalohet antentati me eksploziv ndaj Erdogan
Mediat shtetërore turke kanë raportuar se forcat e rendit kanë qëlluar dhe plagosur një person në kryeqytetin turk, Ankara.

Thuhet se personi në fjalë po mbante një çantë me eksploziv jashtë zyrës së kryeministrit turk, Recep Tayyp Erdogan.

Pamjet televizive tregojnë rrugët përreth, të bllokuara nga policia.

Nuk jepen hollësi të reja në lidhje me rastin. /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2013, ora 14:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori