Paralajumërimi ogurzi: Jemi në prag të Luftës së Fundit
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka thënë se kriza e Koresë së Veriut nuk zgjidhet përmes sanksioneve ndaj shtetit komunist, por me dialog.

Duke folur për rritjen e tensioneve përreth Koresë së Veriut ai bën edhe një paralajmërim: Kjo mund të na çojë në një luftë në shkallë të gjerë në çdo moment.

"Zgjidhja është propozimi i Moskës dhe Pekinit, ku ftohet Koreja e Veriut që të ndalë programin e saj raketor në këmbim të ndalimit të lojërave të luftës të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Jugut"., ka thënë ai ndër te tjera.
Shtuar më 01/09/2017, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori