Paraguaj, largohet presidenti Lugo
Pëlqej
Senati paraguajan ka larguar presidentin, Fernando Lugo duke mbështetur procesin e mosbesimit kundër tij me 39 vota në favor, 4 kundër dhe 2 abstenim.


"Marr parasysh vendimin e Kongresit,e do të përgkjigjem si gjithnjë për veprimet e mia si ish- kreu i shtetit"- tha Lugo.
krye të vendit u ngjit Franko Federico Paraguaj, një ish- aleat i Lugos dhe politikan i vijës së parë në Partinë Liberale në pushtet. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2012, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori