Paraguaj, largohet presidenti Lugo
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Senati paraguajan ka larguar presidentin, Fernando Lugo duke mbështetur procesin e mosbesimit kundër tij me 39 vota në favor, 4 kundër dhe 2 abstenim.


"Marr parasysh vendimin e Kongresit,e do të përgkjigjem si gjithnjë për veprimet e mia si ish- kreu i shtetit"- tha Lugo.
krye të vendit u ngjit Franko Federico Paraguaj, një ish- aleat i Lugos dhe politikan i vijës së parë në Partinë Liberale në pushtet. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2012, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian