Papa pranon doreheqjen e peshkopit gjerman
Albeu.com
Papa Benedikti XVI e ka pranuar sot dorëheqjen e një peshkopi të njohur në Gjermani, i cili akuzohet për abuzim të fëmijëve dhe ndoshta sjellje të gabuar financiare në shtëpinë e fëmijës.
Peshkopi i Augsburgut, Ualter Miksa, dha dorëheqje pasi pranoi se i kishte rënë me shuplakë një djali disa dekada më parë kur ka qenë prift.
Shtuar më 08/05/2010, ora 15:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori